736 413 304 - omlouvání dětí a odhlašování stravy

NAŠE AKTIVITY

INSPIROVÁNI PŘÍRODOU

„Příroda je stále otevřená kniha a jen v ní opravdu stojí za to číst.“

Antoni Gaudí i Cornet

Denně připravujeme pestrý program

Zaměřujeme se na posilování vztahu dětí k přírodě, vytváření pozitivního vztahu k místu, ve kterém děti žijí, odpovědnému chování a úctě k životu, vytváření povědomí o vlastní sounáležitosti se světem, s živou i neživou přírodou, lidmi, společností.

Preferujeme dostatek pohybu, pobyt na čerstvém vzduchu a všestranný rozvoj (realizujeme výtvarné, hudební, hudebně pohybové, literární, pohybové, dramatické, literární, jazykové a další činnosti).

CESTUJEME, SETKÁVÁME SE, PROŽÍVÁME

Výlety

Celoročně pořádáme výlety po naší zemi. Navštívili jsme např. Dobrovická muzea, Muzeum Metoděje Vlacha, Ekozahradu v Mladé Boleslavi, zoo v  Liberci a Chlebech, solnou jeskyni, knihovnu v Mladé Boleslavi, zámek Humprecht, zámek v Dětenicích, jeli jsme vlakem do Bechova. Pořádáme i pěší výlety. Každoročně jezdíme do bazénu v Mladé Boleslavi. Vše s ohledem na děti a jejich věk, kondici a atd.

Divadla

Navštěvujeme Městské divadlo v MB, též loutkový sál. Jezdíme i na hudební pořady. Několikrát za rok přijíždějí různé divadelní společnosti k nám.

Setkání

Zveme do školky rodiče, prarodiče a lidi se zajímavou profesí. Již u nás byli: dentální hygienistka, plavčík, hasič, herec, pilot tryskového letadla, profesionální sportovkyně crossfitu, potápěč, cukrářka, floristka, fotograf, kadeřnice a pošťák. Setkali jsme se s Američanem Joshem. Navštívili jsem firmu, která pracuje s roboty. Tam bylo mnoho zajímavých profesí od zámečníků po konstruktéry.

Svátky a slavnosti

Každý den je pro nás malou oslavou. Radujeme se spolu s dětmi, když mají svátek či narozeniny, těšíme se ze slavností dýní, z mikulášské nadílky, Vánoc, Masopustu, vítání jara a Velikonoc, Dne matek, Dne dětí a dalších.

Angličtina

Keramika

Děti ve školce pracují s keramickou hlínou, výrobky vypalujeme v keramické peci.

Kroužky

Máme zkušenosti s vedením výtvarného, hudebního, ale i pohybově-dramatického kroužku. Nadstandartní aktivity zařazujeme dle zájmu rodičů a věkového složení skupiny dětí.

v

reference

CO ŘÍKAJÍ O SVÉ ŠKOLCE DĚTI

„Ve školce se mi líbí, že tady můžu dělat kliky. A hraju si s kamarádama.“

Matoušek

5 let

„Naši školku mám ráda, protože je barevná, máme růžové oblečky na panenky a kočárek.“

Jasmínka

6 let

„Líbí se mi tady salónek, kočárek, koníci, panenky, autíčka, nářadí, kuchyňka, krámek….(po pár minutách)…a koníci.“

Alička

3 roky

Rodiče
Dobré vztahy s rodiči jsou základem našeho úspěchu. Srdečně je zveme na nejrůznější setkání i k účasti na projektech. Věříme jim. Právě oni jsou těmi nejlepšími rodiči pro své dítě. I my potřebujeme, aby nám důvěřovali. O jejich děti se staráme s láskou. Děkujeme jim, že se nám to daří.

Přátelé školy
Děkujeme mnoha lidem z okolí, kteří mají zájem o dění v obci a dobrý chod školy. Kdykoliv se na ně obrátíme, ochotně nám pomohou.

Zřizovatel
Zakládáme si na dobrých, otevřených, partnerských a přátelských vztazích. Úspěšní jsme především díky trvalé a pravidelné podpoře zřizovatele. Děkujeme obci Rohatsko, že se o svou školu velmi dobře stará.

Sponzoři z okolí
Děkujeme firmám MPZ MB s.r.o., Škoda Auto a.s., Truhlářství Pavel Saska, Cukrářství Denisa Štrosová, Vizážistka a image maker Naďa Krucká

Inspirace pro výchovu dětí

Video a články o výchově, které s námi rezonují

Autor: Marek Herman, pedagog
FB stránka Najděte si svého marťana
YouTube: „Máma může být něžná, jen když je odpočatá“

v

CO O NÁS ŘÍKAJÍ DRUZÍ

Krásné představení v MŠ Rohatsko! Malá školka, diváků bylo jen asi 15, ale s krásnou klidnou atmosférou. Láskyplný vztah učitelek byl skoro hmatatelný. ❤️“

Členové souboru

Divadlo Puk

„Jezdím se svou divadelní společností do mateřských škol po celém Česku již mnoho let. Do školky na Rohatsko jezdím ale obzvlášť ráda, protože je tu pěkné prostředí pro děti, přátelská a otevřená atmosféra. Děti jsou vedeny nezvykle  klidným a hlavně pozitivním způsobem.“

Ivana Lhotáková

míst ve školce pro vaše děti

spokojených absolventů

kvalifikované učitelky

hodin denní péče o děti

Naše adresa: Mateřská škola Rohatsko
Rohatsko 15, 294 04 Dolní Bousov

Telefon: +420 736 413 304

Email: msrohatsko@seznam.cz

Provozní doba: 6:30 – 16:00

GDPR

Mateřská škola Rohatsko spravuje agendu týkající se ochrany osobních údajů dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.
Služby pověřence pro Mateřskou školu Rohatsko: Mgr. Bc. Hana Hušková, tel. č.: 777 159 984, k zastižení na telefonu každý 1. pátek v měsíci od 16,00-17,00 hodin.