736 413 304 - omlouvání dětí a odhlašování stravy skolka@msrohatsko.cz

NAŠE AKTIVITY

INSPIROVÁNI PŘÍRODOU

„Příroda je stále otevřená kniha a jen v ní opravdu stojí za to číst.“

Antoni Gaudí i Cornet

Denně připravujeme pestrý program

Zaměřujeme se na posilování vztahu dětí k přírodě, vytváření pozitivního vztahu k místu, ve kterém děti žijí, odpovědnému chování a úctě k životu, vytváření povědomí o vlastní sounáležitosti se světem, s živou i neživou přírodou, lidmi, společností.

Preferujeme dostatek pohybu, pobyt na čerstvém vzduchu a všestranný rozvoj (realizujeme výtvarné, hudební, hudebně pohybové, literární, pohybové, dramatické, literární, jazykové a další činnosti).

 

CESTUJEME, SETKÁVÁME SE, PROŽÍVÁME, SPORTUJEME

Sportování

Denně společně cvičíme. Každý týden chodíme do tenisové haly na Rohatsku. Profesionální trenér nás hravou formou seznamuje se základy tenisu. 

Výlety

Celoročně pořádáme výlety po naší zemi. Navštívili jsme např. Dobrovická muzea, Muzeum Metoděje Vlacha, Ekozahradu v Mladé Boleslavi, zoo v  Liberci a Chlebech, solnou jeskyni, knihovnu v Mladé Boleslavi, zámek Humprecht, zámek v Dětenicích, jeli jsme vlakem do Bechova. Pořádáme i pěší výlety. Vše s ohledem na děti a jejich věk, kondici a atd.

Angličtina

Děti jsou ve školce seznamovány s anglickým jazykem dle programu Cookie and Friends.

Setkání

Zveme do školky rodiče, prarodiče a lidi se zajímavou profesí. Již u nás byli: dentální hygienistka, plavčík, hasič, herec, pilot tryskového letadla, profesionální sportovkyně crossfitu, potápěč, cukrářka, floristka, fotograf, kadeřnice, nutriční terapeutka a pošťák. Setkali jsme se s Američanem Joshem. Navštívili jsem firmu, která pracuje s roboty. Tam bylo mnoho zajímavých profesí od zámečníků po konstruktéry.

Divadla

Dle nabídky navštěvujeme Městské divadlo v MB, též loutkový sál. Nebo jezdíme na hudební pořady. Několikrát za rok přijíždějí různé divadelní společnosti k nám.

Keramika

Děti ve školce pracují s keramickou hlínou, výrobky vypalujeme v keramické peci.

Kroužky

Máme zkušenosti s vedením výtvarného, hudebního, ale i pohybově-dramatického kroužku. Nadstandartní aktivity zařazujeme dle zájmu rodičů a věkového složení skupiny dětí.

Svátky a slavnosti

Každý den je pro nás malou oslavou. Radujeme se spolu s dětmi, když mají svátek či narozeniny, těšíme se ze slavností dýní, z mikulášské nadílky, Vánoc, Masopustu, vítání jara a Velikonoc, Dne matek, Dne dětí a dalších.

Masáže

Jsme součástí mezinárodního programu MISP-masáže ve školách, které využívají zábavné dotekové aktivity. Děti se vzájemně masírují přes oblečení, rozvíjí tak vzájemný respekt ke kamarádům, posilují paměť a koncentraci.

v

reference

CO ŘÍKAJÍ O SVÉ ŠKOLCE DĚTI

„Ve školce se mi líbí, že tady můžu dělat kliky. A hraju si s kamarádama.“

Matoušek

5 let

„Naši školku mám ráda, protože je barevná, máme růžové oblečky na panenky a kočárek.“

Jasmínka

6 let

„Líbí se mi tady salónek, kočárek, koníci, panenky, autíčka, nářadí, kuchyňka, krámek….(po pár minutách)…a koníci.“

Alička

3 roky

Podporují nás

Rodiče
Dobré vztahy s rodiči jsou základem našeho úspěchu. Srdečně je zveme na nejrůznější setkání i k účasti na projektech. Věříme jim. Právě oni jsou těmi nejlepšími rodiči pro své dítě. I my potřebujeme, aby nám důvěřovali. O jejich děti se staráme s láskou. Děkujeme jim, že se nám to daří.

Přátelé školy
Děkujeme mnoha lidem z okolí, kteří mají zájem o dění v obci a dobrý chod školy. Kdykoliv se na ně obrátíme, ochotně nám pomohou.

Zřizovatel 
Zakládáme si na dobrých, otevřených, partnerských a přátelských vztazích. Úspěšní jsme především díky trvalé a pravidelné podpoře zřizovatele. Děkujeme obci Rohatsko, že se o svou školu velmi dobře stará.

Sponzoři z okolí
Děkujeme firmám MPZ MB s.r.o., Škoda Auto a.s., Truhlářství Pavel Saska, Cukrářství Denisa Štrosová, Vizážistka a image maker Naďa Krucká

Inspirace pro výchovu dětí

Video a články o výchově, které s námi rezonují

Autor: Marek Herman, pedagog
FB stránka Najděte si svého marťana
YouTube: „Máma může být něžná, jen když je odpočatá“

 

Autor: Mirka Koucká, spec. pedagog
Webová stránka: spokojeny-usmev.cz
YouTube: „Komunikace je základem každého dobrého vztahu“

v

Reference

CO O NÁS ŘÍKAJÍ DRUZÍ

„Školka na Rohatsku je jednoduše milé místo s příjemnou domácí atmosférou. Na fotografování dětí se tam vždycky velmi těším. Paní učitelky mluví na děti vlídně, vytvářejí pohodu a vymýšlejí pro děti spoustu netradičních aktivit. Je to jediná školka s tenisem, kterou znám. Cítím tu  i přátelské vztahy mezi zaměstnanci, vstřícnost, otevřenost a profesionalitu. Takovou školku bych přála všem dětem.“

Milena Hlubučková

Fotografka

Krásné představení v MŠ Rohatsko! Malá školka, diváků bylo jen asi 15, ale s krásnou klidnou atmosférou. Láskyplný vztah učitelek byl skoro hmatatelný. ❤️“

Členové souboru

Divadlo Puk

„Jezdím se svou divadelní společností do mateřských škol po celém Česku již mnoho let. Do školky na Rohatsko jezdím ale obzvlášť ráda, protože je tu pěkné prostředí pro děti, přátelská a otevřená atmosféra. Děti jsou vedeny nezvykle  klidným a hlavně pozitivním způsobem.“

Ivana Lhotáková

míst ve školce pro vaše děti

spokojených dětí

kvalifikované učitelky

hodin denní péče o děti

Kontaktujte nás

Naše adresa: Mateřská škola Rohatsko
Rohatsko 15, 294 04 Dolní Bousov

Telefon: +420 736 413 304

Email: skolka@msrohatsko.cz

Provozní doba: 6:30 – 16:00

GDPR

Mateřská škola Rohatsko spravuje agendu týkající se ochrany osobních údajů dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.
Služby pověřence pro Mateřskou školu Rohatsko: Mgr. Bc. Hana Hušková, tel. č.: 777 159 984, k zastižení na telefonu každý 1. pátek v měsíci od 16,00-17,00 hodin.