736 413 304 - omlouvání dětí a odhlašování stravy skolka@msrohatsko.cz

V týdnu před uzavřením školky byla ještě pořádná zima. Brrr! Zrovna jsme vyráběli obrázky chaloupek a domečků, když tu najednou……do třídy vletěla sýkorka modřinka. A že prý je jí zima a má hlad, nikde žádní červíci ani mouchy. Neváhali jsme a hned jí s naší veverkou Zrzečkou pomohli. Z chaloupek jsme hravě vyrobili krmítka, nalepili do nich křupavá semínka a víte, co se stalo potom? Přiletěli další ptačí kamarádi. Sojka z Krkonošských pohádek a hýl obecný. Každý z nás si je pak mohl za odměnu pohladit a prozkoumat, zda jsou skuteční. Co myslíte, jsou? Děkujeme paní Vrabcové z: https://www.sparrows.cz/ , jsou jednoduše jako živí! Těm opravdovým ptáčkům nasypeme také dobroty, nejprve ale musíme postavit krmítko na naši zahrádku. Rozbilo se nám totiž. Lidé milí, je tu někdo, kdo by nám podobné krmítko na nožce vyrobil? Nebo alespoň opravil? Děkujemeeee.

V dalších dnech jsme si povídali o všech lesních zvířatech, které známe. Víte třeba, že jelení paroží je pořádně těžké? Zkuste si ho dát na hlavu a uvidíte sami. Taky jsme zkoumali zvířecí stopy, zpívali si písničky a hráli legrační hru na sovy. A ještě jsme jednu parádní sovičku vyrobili. To bylo ale lepení….

Kamarádi, těšíte se na jaro? My ano a ještě více na vás! Nemohli byste nám, prosíme, nakreslit obrázek sluníčka? Třeba tím jaro společně přivoláme. Děkujeme. Poproste maminku nebo tatínka, ať obrázek vyfotí a pošle na: msrohatsko@seznam.cz nebo ho dá do školkové poštovní schránky. Tak pápá a těšíme se na obrázky. Vaše Janča, Dája, Marťa a Káťa.