736 413 304 - omlouvání dětí a odhlašování stravy skolka@msrohatsko.cz

Padá sníh, všude klouzačky. Povídáme si o oblečení, abychom tam venku nenastydli. I ti nejmenší z nás ale vědí, že v zimě potřebuješ kulicha, šálu a rukavice! Takže povídání, malování i „sbalení kufru na hory“, máme rychle hotovo. Zato zpívání s kytarou i pohádka o táákhle dlouhé šále a hádavých ponožkách nás baví pořád.

A pak ještě to zvláštní slovo. Empatie. Co to je? No, jakou máš dnes náladu? A s jakou přišel do školky tvůj kamarád? Poznáš, jak se cítí Niky? Je v pohodě? A co Terezka? Nebo někdo, kdo musí jen ležet v posteli ? Potěší ho pohled na noční oblohu plnou třpytivých hvězd? Může být zvíře smutné i veselé? A co stromy? Cítí něco? Je hodnější ten, kdo mluví o tom, že ti pomůže nebo spíš ten, kdo to opravdu udělá? Zkusil bys pomoci někomu, kdo mluví jinou řečí?

Myslíte si, že tohle děti nechápou? I ne! Všemu rozumí. A jak dobře! To byste koukali…